Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Okna drewniane pasywne

  Technologia okien pasywnych powoli staje się standardem. Z tego rozwiązania korzystają już niemal wszystkie nowe budynki – zarówno publiczne, jak i te w rękach prywatnych inwestorów. Trudno się temu dziwić, ponieważ pasywne elementy budowli posiadają wiele zalet, które są nieosiągalne dla innych modeli okien czy drzwi.

  Przede wszystkim – termoizolacyjność

  Głównym powodem, dla którego okna drewniane pasywne cieszą się tak dużą popularnością jest ich zdolność do utrzymania ciepła wewnątrz budynku. To dzięki nim w pokojach łatwiej zaprowadzić komfortową atmosferę, która obejmuje nie tylko temperaturę, ale również piękny wygląd wnętrz.

  O pasywnych oknach można zacząć mówić w momencie, w którym wartość współczynnika Uw (przenikalności ciepła) jest niższa niż 0,8. Znajdujące się w naszym asortymencie okna spełniają ten warunek, dzięki czemu można być pewnym utrzymania w wnętrzach większości wytwarzanego ciepła. Parametr Uw zyskuje na znaczeniu zwłaszcza w polskim klimacie, gdzie zawsze trzeba być przygotowanym na mroźne zimy, a nawet chłodną wiosnę. Za sprawą technologii pasywności można więc sporo zaoszczędzić.

  Zwrot z inwestycji następuje bardzo szybko. Można się go spodziewać nawet w ciągu kilku najbliższych lat. W przypadku zastosowania okien drewnianych pasywnych, przy używaniu stosunkowo droższego ogrzewania elektrycznego w budynku o powierzchni użytkowej 150 m2 można spodziewać się zwrotu już po okresie około 8 lat. Jak więc widać, jest to rozwiązanie szczególnie korzystne dla domowego budżetu.

  Drewno – tradycja i nowoczesność

  Oferta firmy Internorm obejmuje okna drewniane pasywne z dębu, jesionu i modrzewia. Wymienione gatunki najlepiej sprawdzają się w tego typu rozwiązaniach, gwarantując świetną termoizolacyjność oraz estetyczne wykonanie.

  W kwestii wyglądu okna tego typu nie różnią się znacząco od swoich niepasywnych odpowiedników. Mogą przybrać niemal dowolny kształt, co sprawia że mogą zostać użyte do wielu różnych budynków. Niezależnie od obranego stylu architektonicznego – bardziej współczesnego lub klasycznego – będą prezentować się wyśmienicie. Dbamy o to w równym stopniu, co o ich jakość i zachowanie dobrych parametrów.

  Ponadto warto pamiętać, że drewno wciąż pozostaje jednym z najpopularniejszych rozwiązań w dziedzinie estetyki, ponieważ w niczym nie ustępuje innym pomysłom na aranżację wnętrza oraz zewnętrza domów. Modrzew, jesion oraz dąb są wystarczająco wytrzymałe i odporne na czynniki atmosferyczne, by przez wiele długich lat spełniać swoją rolę.

  Ekologiczne podejście

  Zależy nam na spełnianiu wysokich standardów w każdej kwestii, aby zapewnić klientom produkty najwyższej jakości. W tym celu każde udostępniane okno drewniane pasywne pochodzi z ekologicznej produkcji.

  Firma Internorm otrzymała certyfikat od Programu Zatwierdzania Systemów Certyfikacji Leśnej (PEFC) potwierdzający nasze przywiązanie do kwestii zachowania równowagi w przyrodzie. Drewno wykorzystywane do produkcji zdobywane jest wyłącznie od producentów, którzy podzielają nasze poglądy w tej kwestii. Idzie to w parze nie tylko ze zrównoważonym rozwojem gospodarki leśnej, ale także z wysoką jakością otrzymywanego surowca, które miało najlepsze warunki do wzrostu. To m.in. dlatego właśnie drewno charakteryzuje się tak wysoką trwałością.

  Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego wszystkich zainteresowanych zastosowaniem okien drewnianych pasywnych we własnym domu. Udzielimy dodatkowych informacji na temat produktów oraz doradzimy w wyborze tego, który najlepiej będzie się sprawdzać w konkretnym projekcie architektonicznym.