Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Ile kosztują okna drewniane

  Działając w branży budowlanej, nie da się nie zauważyć, że w ostatnich latach popularność okien drewnianych zdecydowanie wzrosła. Okna te większość Polaków postrzega jako towar luksusowy i swoistą ekstrawagancję. Rzeczywiście, okna z drewna są w porównaniu z tymi wykonanymi z PCV droższe, jednak na pewno nie o tyle, aby można je było uznać za ekstrawagancję. Dowiedz się, ile kosztują okna drewniane.

  DREWNO A PCV

  Zanim przejdziemy do porównania, należy zaznaczyć, że nie ma żadnego standardu. Nawet w przypadku okien wykonanych z konkretnego materiału – można mówić wyłącznie o tendencjach i cenach uśrednionych. Najpopularniejsze drewno, z którego wyrabia się okna z powłoką transparentną, czyli świerk, jest materiałem nieco droższym niż PCV, jednak różnica w cenie nie jest tak istotna jak np. między PCV a drewnem dębowym.

  DREWNO A ALUMINIUM

  Okna aluminiowe stworzone zostały z myślą o elewacjach, do których okna drewniane nie pasują wizualnie, a wykonane z PCV są po prostu zbyt ubogie. Ceny okien aluminiowych kształtują się podobnie jak okien sosnowych, przy czym aluminium w dłuższej perspektywie okazuje się zazwyczaj nieco tańsze. Materiał ten w odróżnieniu od drewna sosnowego nie wymaga bowiem regularnych zabiegów konserwacyjnych. Odnowienie transparentnej powłoki nie powoduje co prawda dużych kosztów, lecz w ostatecznym rozrachunku decyduje o tym, że okno z drewna sosnowego jest droższe.

  Okna aluminiowe mają jedną zasadniczą wadę – nie izolują termicznie. Aluminium jest przewodnikiem ciepła, dlatego okna aluminiowe nie nadają się do domów mieszkalnych, a jedynie do budynków, gdzie najważniejsza jest antywłamaniowość. Aluminium bowiem jest bardzo solidne i odporne na zniszczenia.

  POŁĄCZENIE DREWNA I ALUMINIUM

  Ciekawym rozwiązaniem są okna drewniano-aluminiowe. W takich oknach drewniany profil przykryty jest aluminiową nakładką. Są one droższe zarówno od drewnianych, jak i aluminiowych, jednak dzięki temu, że aluminium izoluje drewno od wilgoci i zapewnia większe bezpieczeństwo, takie rozwiązanie jest obecnie najczęściej wybierane wśród okien wyższej klasy.

  Zobacz drewniano-aluminiowe drzwi przesuwne HS 330!

  Oczywiście cena okien zależy od producenta. Firmy renomowane, obecne na rynku od lat, gwarantują wyższy standard niż te bez doświadczenia, za czym idzie również większy koszt produkcji. W Internorm podchodzimy do każdego klienta indywidualnie, oferujemy bardzo szeroką paletę kolorów, okna w małych i wielkich rozmiarach, a także nietypowe kształty – półokrągłe i skośne. Nasze okna dostępne są w 4 liniach stylistycznych – studio, home pure, home soft i ambiente. Każda linia pasuje do innego wykończenia wnętrza i elewacji.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY