Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Jakie ceny mają okna drewniane?

  Jak nietrudno się domyślić, cena okien drewnianych może być różna i zależy od kilku czynników. Poznasz je dzięki temu artykułowi, który pomaga w odpowiednim i przemyślanym wyborze nowoczesnej stolarki okiennej wykorzystującej naturalne materiały.

  CENA ŁADNYCH OKIEN

  Podstawową wartością każdego okna jest jego termoizolacja. Im okna szczelniejsze, tym droższe, jednak na ich cenę składają się jeszcze inne elementy. Okna drewniane są zazwyczaj nieco droższe od plastikowych – po pierwsze ze względu na konieczność pozyskania ekologicznego drewna, po drugie ze względu na skomplikowany proces produkcyjny. Oczywiście cena zależy od rodzaju drewna. Najtańszy jest świerk, nieco droższe od niego są modrzew i jesion, natomiast najwięcej zapłacimy za dąb. Współczesne okna drewniane wysokiej jakości wyposażone są również w ochronną nakładkę aluminiową po stronie zewnętrznej, której cena stanowi około 15% kosztu całego okna.

  Koszt okna drewnianego z nakładką aluminiową zależy także od wybranego przez nas wariantu kolorystycznego i wzorniczego. Nietypowe kształty, takie jak okrągłe czy skośne, będą nieco droższe od standardowych prostokątnych. Podobnie kolory specjalne – zarówno po wewnętrznej, drewnianej stronie, jak i na powierzchni nakładki aluminiowej – będą odpowiednio więcej kosztować niż kolory standardowe. Jednak w przypadku estetyki akurat warto dopłacić tę różnicę – wszak nakładka aluminiowa w teksturowanym kolorze metalicznym lub drewnopodobnym będzie prezentować się nieporównywalnie ładniej w elewacji niż biała.

  NIE TYLKO ESTETYKA

  Rozważając cenę okien drewnianych, warto zauważyć, że wpływa na nią wiele różnych czynników ponad sam materiał i wygląd zewnętrzny. Bardzo istotna jest również precyzja i jakość wykonania. Tylko odpowiednio wykonane i zamontowane okna drewniane będą w stanie w pełni wykorzystać możliwości swojego szlachetnego surowca. Źle sklejone okna będą się rozszczelniać i pomimo dobrej izolacji, jaką gwarantuje drewno, będą przepuszczać ciepło. Niskiej jakości przeszklenie także może być wąskim gardłem dla takiego okna. Dlatego warto postawić na pakiet 3- lub 4-szybowy z Ug poniżej 0,7 W/m2K. Tylko takie okna drewniano-aluminiowe oferuje Internorm.

  Bardzo ważna jest kwestia montażu. Dobre okna nie tylko trudno wyprodukować, ale i zamontować. Współcześnie najlepszą jakość zamontowanych okien drewnianych uzyskamy dzięki ciepłemu montażowi z zastosowaniem technologii MOWO. Montaż MOWO jest obecnym standardem Internorm. Nasza marka bierze pełną odpowiedzialność za okna drewniane – od momentu ścięcia drzewa w lesie ekologicznym, przez odpowiednią selekcję, produkcję, kontrolę jakości, aż po montaż w domu Klienta.

  Ile tak naprawdę kosztuje drewniane okno w Polsce? Ile firm i marek, tyle cenników. Tym bardziej, że producenci prześcigają się w poszczególnych parametrach: warstw przeszklenia czy odporności na hałas. To wszystko jest bardzo istotne, ale pamiętajmy, żeby zawsze zwrócić uwagę na antywłamaniowość. Tylko certyfikowane okna o klasie antywłamaniowości RC2 (dawniej WK2) zapewnią dostateczne bezpieczeństwo naszej rodzinie.

  DLACZEGO NIE WARTO OSZCZĘDZAĆ NA OKNACH

  W przypadku długoterminowych ważnych inwestycji sprawdza się popularne przysłowie „nie stać mnie na tanie”. Okna są w gronie rzeczy, które pozwalają zaoszczędzić przy wydaniu większej sumy. Jak to możliwe? Zwróć uwagę, że okna drewniane stanowią jeden z najważniejszych czynników wpływających na szczelność w budynku. Ich termoizolacja przekłada się bezpośrednio na utrzymywanie energii w pomieszczeniu. A ta przecież kosztuje, dlatego niezależnie od tego, czym ogrzewasz dom, dzięki energooszczędnym oknom pasywnym rachunki w sezonie zimowym będą znacznie niższe – tę różnicę warto przemnożyć przez kilkadziesiąt lat użytkowania okna. Droższe okna to także trwalsze okna. Jeśli zdecydujemy się na wysoką jakość, będziemy się nią cieszyć znacznie dłużej. Zwróćmy uwagę na gwarancję – Internorm zapewnia gwarancję na swoje produkty na 10 lat.

  Całościowa koncepcja systemu okiennego” to polityka wyznawana przez firmę Internorm. Dlatego proces dostarczania rozwiązań skupiony jest od początku do końca w jednych rękach – od etapu badań i rozwoju, poprzez własną produkcję profili, wytwarzanie szkła i najnowocześniejsze technologie wykończenia aż po operacje logistyczne.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY