Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Okna antywłamaniowe

  Zdecydowanie największa liczba notowanych włamań dokonywana jest za pośrednictwem okien. Na tego rodzaju sytuacje powinni uważać szczególnie posiadacze domów wolnostojących oraz mieszkań zlokalizowanych na parterze, gdyż w ich przypadku potencjalny dostęp do wnętrza obiektu jest dla ewentualnego włamywacza znacząco ułatwiony.

  Okna antywłamaniowe od austriackiego producenta Internorm są idealną odpowiedzią na tego rodzaju problemy. Nowoczesne okna stanowią połączenie trzech kluczowych, dla produktów tego rodzaju, cech – dobrej termoizolacyjności, trwałości oraz bezpieczeństwa. Dzięki temu lokatorzy mają zapewniony całkowity komfort ich użytkowania. Korzystając ze sprawdzonych rozwiązań Internorm, możesz być w pełni spokojny o stan swojego dobytku, niezależnie od tego, czy przebywasz obecnie na wyjeździe, czy wraz z pozostałymi domownikami wewnątrz mieszkania.

  Stopień bezpieczeństwa naszych okien antywłamaniowych

  Dobierając do swojego mieszkania lub domu okna antywłamaniowe, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich klasę bezpieczeństwa oraz wszelkie dodatkowe funkcjonalności, zmniejszające ryzyko włamania.

  Zgodnie z powszechnie stosowaną normą PN-EN 1627:2012, wyróżnia się 6 podstawowych klas bezpieczeństwa, na których oznaczenia składają się litery RC wraz z odpowiednim numerem z zakresu 1-6. Okna antywłamaniowe z naszej oferty to w przeważającej większości produkty sklasyfikowane do klas RC1 oraz RC2, co stanowi informację, iż umożliwiają one skuteczne zabezpieczenie się przed większością okazjonalnych włamywaczy, nie dysponujących specjalistycznym wyposażeniem.

  Niezależnie jednak od samego zakwalifikowania w obrębie danej klasy, okna antywłamaniowe Internorm posiadają szereg zabezpieczeń dodatkowych, spośród których wyszczególnić należy przede wszystkim:

  •    Funkcję ryglowania, dzięki której zamknięcie okna wzmacniane jest specjalnymi klapkami blokującymi, uwzględnionymi w obrębie wszystkich czterech krawędzi. Silne wciśnięcie ich bezpośrednio w strukturę ościeżnicy, całkowicie uniemożliwia wyważenie okna.

  •    Unikalną i opatentowaną technikę osadzania oszklenia, dzięki której nie można również wyważyć samej szyby. W przypadku naszych okien antywłamaniowych bowiem, szyba przymocowana jest do ramy na całej powierzchni swojego obwodu, co zapewnia jej niezwykle dużą stabilność.

  •    Masywne i silnie przymocowane zaczepy zamków.

  •    Specjalistycznie zaprojektowane, antywłamaniowe klamki typu Secustik, wyposażone w mechanizm uniemożliwiający złodziejowi przewiercenie się od zewnątrz.

  •    Dostępne opcjonalnie klamki wyposażone w zamek z kluczykiem, po przekręceniu którego okno będzie niemożliwe do otwarcia zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Rozwiązanie to stanowi skuteczną ochronę nie tylko przed włamywaczami, ale również przed potencjalną ingerencją dzieci.

  •    Całkowicie schowane okucia, redukujące ryzyko wyważenia okien z zawiasów.

  •    System monitorowania elektronicznego, który w sposób dyskretny rejestruje zamykanie i otwieranie poszczególnych okien. Opcjonalnie istnieje również możliwość poszerzenia tej funkcjonalności o integrację ze strukturą alarmu domowego, wyposażając nasze okna antywłamaniowe w tzw. kontaktrony, dzięki którym, podczas próby włamania do wnętrza obiektu, zerwany zostanie obwód elektromagnetyczny, co z kolei będzie skutkowało natychmiastowym włączeniem się alarmu.

  •    Wielowarstwowe, wytrzymałe i bezpieczne szyby, nierozpadające się na kawałki pod wpływem silnych uderzeń, dzięki zastosowaniu niezwykle odpornej na rozrywanie folii. W przypadku próby rozbicia struktury szkła, szyby pozostają na swoim miejscu, nie generując dodatkowego niebezpieczeństwa dla ludzi.

  Serdecznie zapraszamy do kontaktu, w celu omówienia wszelkich wariantów okien antywłamaniowych Internorm, dostępnych w naszej ofercie.