Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Kolory okien drewnianych

  Większość drewnianych okien, które znajdziemy na rynku, kolorystycznie utrzymana jest w różnych odcieniach brązu. Są to okna pokryte lakierem, który nie zakrywa naturalnego rysunku drewna, ale nadaje mu pożądaną barwę. Zdarza się jednak, że ze względu na wygląd elewacji zamiast brązu wolelibyśmy biel, lecz okna z PCV wyglądają po prostu zbyt pospolicie. W takim wypadku drewno pokrywa się białą powłoką kryjącą.

  Drewno

  Jeżeli zamierzasz zamontować w swoim domu białe okna drewniane, najlepiej skorzystać z gatunków drzew, które posiadają jasny naturalny kolor. W takim wypadku warto zdecydować się na świerk lub jesion. Jeśli szukasz ciemnych okien drewnianych, szczególnie polecamy dąb. Surowa barwa wielu odmian tych drzew wygląda tak, że pokrywając je przezroczystym lakierem, otrzymujesz piękne okna z widocznym rysunkiem słojów. Bardziej żywy, złoty odcień drewna otrzymamy, zamawiając okna z modrzewia. Drzewo to cechuje się wysoką zawartością żywic i olejów, dlatego, jest również bardzo trwałe i odporne.

  Powłoka

  Oprócz gatunku drewna trzeba jeszcze wybrać typ powłoki, za pomocą której zabezpieczy się jego strukturę przed czynnikami takimi jak wilgoć, brud czy promieniowanie UV. Do wyboru mamy powłokę kryjącą, np. białą, oraz powłokę transparentną. Powłoka transparentna ma nad kryjącą tę przewagę, że pozwala na odsłonięcie rysunku słojów, który dla wielu osób stanowi podstawowy argument za zakupem okien z drewna. Z kolei dużą zaletą powłoki kryjącej jest to, że zabiegi konserwacyjne mogą być na niej wykonywane znacznie rzadziej.

  Dopasowanie

  Kolor stolarki okiennej możesz dobierać albo na zasadzie kontrastu, albo dopasowania – w obu przypadkach białe okna drewniane będą prezentować się dobrze. Istnieje jedna zasada, której nie powinno się lekceważyć – należy unikać połączeń gryzących się kolorów, w przeciwnym razie istnieje ryzyko estetycznego bałaganu.

  Zarówno białe, kolorowe, jak i naturalne okna drewniane pasują do wielu aranżacji. Ponadto dzięki nowoczesnej technologii produkcji oraz nakładce aluminiowej drewniane okna okazują się znacznie cieplejsze i wytrzymalsze od okien z tworzywa sztucznego. Jeśli więc chcesz mieć klasyczne białe okna, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonać je z drewna.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY