Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Nakładki na okna drewniane

  Współczesne okna drewniane są solidne, nie mniej odporne niż modele PCV, świetnie wyglądają i pozwalają stworzyć w mieszkaniu ciepłą, przyjemną atmosferę. Niestety, drewno jest materiałem wrażliwym na działanie czynników atmosferycznych, dlatego wymaga regularnej konserwacji. Istnieje jednak rozwiązanie, które pozwala znacznie zmniejszyć częstotliwość tych zabiegów – są nim nakładki na okna drewniane.

  Jak to działa?

  Nakładki aluminiowe stosuje się przede wszystkim w oknach drewniano-aluminiowych. W ich przypadku właściwy profil wykonany jest z drewna, które od zewnątrz izoluje wykonana z aluminium nakładka. Aluminium, jak wiadomo, jest odporne na czynniki takie jak wilgoć czy promieniowanie UV, które mogą być dla drewna zabójcze, o ile nie odnawiamy pokrywającej je powłoki co dwa lata lub nawet co roku, jak zalecają niektórzy producenci.

  W oknach z nakładką bezpośrednią styczność z deszczem, wiatrem, gwałtownymi zmianami temperatur ma wyłącznie aluminium. Oczywiście nie oznacza to, że dzięki nakładkom można zupełnie zrezygnować z zabiegów konserwacyjnych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je przeprowadzać o wiele rzadziej. Jak rzadko? To zależy między innymi od gatunku drzewa, z którego wykonano profil, jakości powłoki i zaleceń producenta.

  Parametry

  Połączenie drewna z aluminium daje doskonałe efekty pod względem izolacyjności termicznej, dlatego sięga po nie tak wielu producentów okien pasywnych. Tego typu okna są co prawda nieco droższe od standardowych, jednak w ostateczności różnica w cenie się zwraca, bo jeśli mamy okna o nieprzeciętnej szczelności, to płacimy mniej za rachunki. Wielkością, która powinna nas interesować w kontekście zakupu nowego okna, jest niski współczynnik prenikalności cieplnej oznaczony symbolem Uw.

  Wartość współczynnika izolacyjności cieplnej znajdziemy bez trudu na etykiecie produktu – podanie tej informacji stanowi jeden z regulowanych prawem obowiązków producenta. Im niższą wartość ma Uw, tym okno jest cieplejsze. Warto wspomnieć również o użyteczności. Otóż porównując profile z aluminiową nakładką z tymi, w których jej brak, z łatwością dostrzeżemy, że te pierwsze są znacznie praktyczniejsze i nadają się do większej liczby zastosowań.

  Nowocześnie na zewnątrz, przytulnie wewnątrz

  Aluminiowe nakładki na drewniane okna okazują się również nieocenione dla rodzin żyjących w domach wielorodzinnych o nowoczesnych elewacjach, którym zależy na osiągnięciu przytulności w mieszkaniu i jednoczesnym zachowaniu spójności wizualnej fasady budynku. W blokach, w których wszyscy mieszkańcy mają inne okna, panuje bowiem estetyczny bałagan. Ponadto większość budynków wielorodzinnych to budowle o raczej nowoczesnym designie, do którego drewniane okiennice często po prostu nie pasują.

  Aluminium do nowoczesnej estetyki pasuje natomiast doskonale. Co więcej, prezentuje się o wiele efektowniej niż popularne PCV. Dzięki nakładkom możesz mieć nowoczesne, aluminiowe okna na zewnątrz i przytulne, z widocznym rysunkiem drewna wewnątrz. Mieszkanie w nowoczesnym budynku bez niszczenia wizualnego ładu da się wykończyć w stylu retro. Prawda, że sprytne rozwiązanie?

  Wynalezienie nakładek na okna drewniane stanowi o znaczącym postępie, jeśli chodzi o technologię produkcji okien, więc można się spodziewać, że ich popularność będzie rosła. Jeśli zależy Ci na dobrej izolacyjności termicznej, nowoczesnym wyglądzie na zewnątrz i widocznym rysunku drewna wewnątrz domu, a także na rozsądnej częstotliwości zabiegów konserwacyjnych, to z pewnością rozwiązanie dla Ciebie.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY