Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Ochrona przeciwsłoneczna okien

  Ilość słońca, jaka dostaje się do wnętrza naszego domu zależy m. in. od ekspozycji słonecznej okien. Szczególnie w przypadku okien zwróconych na południe, niekiedy zdarza się, że pomieszczenie bardzo się nagrzewa. Dlatego warto pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu okien przed słońcem. Wśród dostępnych rozwiązań znajdziemy żaluzje i rolety zewnętrzne bądź wewnętrzne, a także żaluzje zintegrowane między szybami. Jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

  Ochrona przeciwsłoneczna od zewnątrz

  Wśród żaluzji i rolet zewnętrznych można wyróżnić kilka rodzajów, co wynika ze sposobu ich działania, wyglądu i mechanizmu. Często stosowane są żaluzje elewacyjne i rolety elewacyjne. Dzięki nim możliwe jest sterowanie ilością przenikającego światła oraz ciepła, do czego wykorzystywane są przestawne lamele.

  Należy podkreślić, że zewnętrzne rolety są lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym niż te montowane wewnątrz. Są także skuteczną ochroną przed silnym promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu wnętrze budynku nie nagrzewa się. Żaluzje i rolety zewnętrzne poprawiają bilans energetyczny pomieszczeń, a zatem doceniane są także w okresie zimowym. Ich szeroka gama kolorystyczna oraz rodzaje i wzory sprawiają, że mogą być doskonałą ozdobą elewacji budynku.

  Roleta w wersji podtynkowej
  Żaluzja w wersji podtynkowej

  Żaluzja lub plisa zintegrowana

  Alternatywą do osłony przeciwsłonecznej montowanej na zewnątrz jest wersja zintegrowana między szybami w oknie. To nowoczesne rozwiązanie ma jedną zasadniczą zaletę – skutecznie chroni żaluzję lub plisę przed działaniem szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak deszcz, grad, śnieg czy silny wiatr. Ponadto przy takim rozwiązaniu osłona przeciwsłoneczna chroniona jest również przed zabrudzeniami i nie wymaga częstej konserwacji.

  Zadzwoń, napisz lub przyjdź do nas!

  Internorm postanowił wykorzystać energię słoneczną do ochrony przed słońcem – tak powstała technologia I-tec Zacienienie. Jak ona działa? Okna zespolone wyposażone są w moduł fotowoltaiczny, czyli baterię słoneczną, która zasila elektroniczne sterowanie żaluzją lub plisą. Okno nie wymaga podłączenia do instalacji elektrycznej, co znacznie ułatwia montaż. Ciekawą funkcją Zacienienia I-tec jest tryb automatyczny. Jeśli go aktywujesz, żaluzje samodzielnie rozpoznają porę dnia lub nocy za pomocą specjalnych czujników promieniowania i temperatury i dostosują swoje nachylenie lub całkiem się zwiną – w zależności od naszych preferencji.

  Dodatkowa ochrona dla Twoich okien

  Oprócz żaluzji i rolet osób decyduje się także na moskitiery. To skuteczna ochrona przed insektami, dzięki której Państwa dom idealnie sprawdzi się w malowniczej okolicy, bez nieproszonych gości. Firma Internorm proponuje wiele ciekawych rozwiązań, w tym moskitiery zwijane, z ramą przesuwną i ramą stałą lub rozwierną.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY