Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Ochrona przeciwsłoneczna

  W zależności od ekspozycji słonecznej okien, tzn. w którą stronę świata są skierowane słońce do wnętrza domu przedostaje się o różnych porach dnia. Niekiedy zdarza się, że jest go zbyt dużo, co powoduje, iż pomieszczenie zbyt bardzo się nagrzewa, szczególnie latem, a niekiedy jest go zbyt mało, co wpływa na niższą temperaturę w mieszkaniu – aspekt niezwykle istotny zimą. Z tego powodu okna wyposaża się w żaluzje i rolety zewnętrzne lub też wewnętrzne. Oba rozwiązania mają swoje zalety i korzyści. Jak zatem wybrać te najlepsze?

   Ochrona przeciwsłoneczna od zewnątrz

   Wśród żaluzji i rolet zewnętrznych można wyróżnić ich kilka rodzajów, co wynika ze sposobu ich działania, wyglądu, jak też całego mechanizmu oraz materiału, z którego są wykonywane. Często stosowane są żaluzje elewacyjne i rolety elewacyjne. Dzięki nim możliwe jest sterowanie ilością i kierunkiem przenikającego światła oraz ciepła, do czego wykorzystywane są przestawne lamele.

  Należy podkreślić, że zewnętrzne rolety są lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym niż te montowane wewnątrz. Są także skuteczną ochroną przed silnym promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu wnętrze budynku nie nagrzewa się. Żaluzje zewnętrzne poprawiają bilans energetyczny pomieszczeń, a zatem doceniane są także w okresie zimowym. Ich szeroka gama kolorystyczna oraz rodzaje i wzory sprawiają, że mogą być doskonałą ozdobą elewacji budynku.

  Wiele osób decyduje się także na moskitiery. Firma Internorm proponuje wiele ciekawych rozwiązań, w tym moskitiery zwijane, z ramą przesuwną i ramą stałą lub rozwierną. Ich główną zaletą jest to, że oprócz ochrony przed słońcem, skutecznie uszczelniają okno.

   

  Roleta w wersji podtynkowej 

  Żaluzja w wersji podtynkowej

  Okna zespolone – z żaluzją międzyszybową w oknie

   Na zdjęciu okno z dostępem do żaluzji – model HV350

  Zacienienie I-tec firmy Internorm stanowi niezależną od zasilania ochronę przeciwsłoneczną do systemów okien zespolonych KV 440 i HV 350. Żaluzje, plisy lun, plisy Duette® są umieszczone między szybami i napędzane z modułu fotowoltaicznego bez zewnętrznego źródła zasilania.

  Tryb automatyczny umożliwia dodatkowo rozpoznanie pory dziennej/nocnej i adekwatne, samoczynne otwieranie żaluzji po wschodzie słońca i jej zamykanie o zmierzchu.

  Więcej informacji o tym produkcie znajdziesz tutaj.

   

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY