Zobacz Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

Pokaż wszystkie

Zamów katalog

Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

Ochrona przeciwsłoneczna

W zależności od ekspozycji słonecznej okien, tzn. w którą stronę świata są skierowane słońce do wnętrza domu przedostaje się o różnych porach dnia. Niekiedy zdarza się, że jest go zbyt dużo, co powoduje, iż pomieszczenie zbyt bardzo się nagrzewa, szczególnie latem, a niekiedy jest go zbyt mało, co wpływa na niższą temperaturę w mieszkaniu – aspekt niezwykle istotny zimą. Z tego powodu okna wyposaża się w żaluzje i rolety zewnętrzne lub też wewnętrzne. Oba rozwiązania mają swoje zalety i korzyści. Jak zatem wybrać te najlepsze?

 Ochrona przeciwsłoneczna od zewnątrz

 Wśród żaluzji i rolet zewnętrznych można wyróżnić ich kilka rodzajów, co wynika ze sposobu ich działania, wyglądu, jak też całego mechanizmu oraz materiału, z którego są wykonywane. Często stosowane są żaluzje elewacyjne i rolety elewacyjne. Dzięki nim możliwe jest sterowanie ilością i kierunkiem przenikającego światła oraz ciepła, do czego wykorzystywane są przestawne lamele.

Należy podkreślić, że zewnętrzne rolety są lepszym zabezpieczeniem antywłamaniowym niż te montowane wewnątrz. Są także skuteczną ochroną przed silnym promieniowaniem słonecznym, dzięki czemu wnętrze budynku nie nagrzewa się. Żaluzje zewnętrzne poprawiają bilans energetyczny pomieszczeń, a zatem doceniane są także w okresie zimowym. Ich szeroka gama kolorystyczna oraz rodzaje i wzory sprawiają, że mogą być doskonałą ozdobą elewacji budynku.

Wiele osób decyduje się także na moskitiery. Firma Internorm proponuje wiele ciekawych rozwiązań, w tym moskitiery zwijane, z ramą przesuwną i ramą stałą lub rozwierną. Ich główną zaletą jest to, że oprócz ochrony przed słońcem, skutecznie uszczelniają okno.

 Ochrona przeciwsłoneczna od wewnątrz

 Żaluzje i rolety zewnętrzne są niezwykle skutecznym wsparciem dla zabezpieczenia antywłamaniowego, doskonale chronią przed promieniowaniem słonecznym i wzrokiem sąsiadów. Alternatywą dla nich są żaluzje montowane od strony wewnętrznej okna. Cenione są głównie za swoje walory estetyczne, są ozdobą wnętrza, nadając im charakteru, stylu i nowoczesnego wyglądu. Również one dostępne są w wielu wariantach – klasyczne rolety wolnowiszące, rolety w kasecie, rolety plisowane, drewniane i bambusowe oraz ostatnio popularne rolety rzymskie i rolety dzień noc.

Wewnętrzne rolety nadal są wybierane częściej, co być może wynika z ich niższej ceny i przekonania, że są łatwiejsze w montażu i utrzymaniu w czystości. Zewnętrzne rolety w połączeniu z solidnym oknem mogą stanowić idealne wykończenie domu zarówno pod względem estetycznym, jak też praktycznym. Szeroki wybór rozwiązań z pewnością ułatwia podjęcie właściwej decyzji.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY