Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Okna drewniane – kolorystyka

  Wybierając okna drewniane, zwracasz uwagę przede wszystkim na ich wygląd. Barwa profilu ma bardzo duże znaczenie – będzie miała istotny wpływ na ostateczny wygląd elewacji. Poniżej zajmiemy się kwestią kolorystyki drewnianych okien i spróbujemy ustalić kilka zasad, które pozwolą uniknąć wizualnego bałaganu.

  Architektura tradycyjna

  Jeśli masz do czynienia ze stylizacją retro, po stronie wewnętrznej okna drewniane z powłoką transparentną, dzięki której rysunek słojów jest widoczny, sprawdzają się praktycznie zawsze. Zewnętrzną nakładkę aluminiową zalecamy również wybrać w stonowanym kolorze. Wybór konkretnego odcienia zależy jednak od koloru tynku. Współcześnie w tradycyjnych domach najczęściej używa się przede wszystkim brązu, bieli i beżu. Bardziej odważną barwą, która okazuje się także pasować do klasycznych, eleganckich aranżacji, jest ciemna zieleń.

  Architektura nowoczesna

  Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku nowoczesnych budynków. Do współczesnych wnętrz szczególnie proponujemy jasne, surowe odcienie drewna lub czystą, białą powłokę kryjąca. W przypadku modernistycznych elewacji dominują natomiast odcienie wyraziste, czerń oraz biel. Tu bardziej od przytulności liczą się wizualna spójność i minimalizm, czemu służą np. metaliczne kolory teksturowane.

  Wyjątki

  Wymienione wyżej zasady pozwalają uniknąć aranżacyjnych błędów, ale czy warto trzymać się ich sztywno? Spacerując ulicami miast, widzimy różnorodne koncepcje, które niekiedy odbiegają od znanych reguł. Dlatego warto eksperymentować i próbować nietypowych rozwiązań.

  Aby nie popełnić błędu, warto przeprowadzić symulację – sprawdzić, jaki efekt wizualny da zastosowanie określonych kolorów, co jest możliwe poprzez wykonanie komputerowej makiety 3D. Warto również skonsultować się z profesjonalnym biurem projektowym lub znajomym architektem. Doświadczenie ludzi z branży pozwala na rzetelne zweryfikowanie najodważniejszych aranżacyjnych pomysłów.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY