Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Okna drewniane z nakładką aluminiową

  W ostatnich latach na rynku okien pojawiło się wiele nowinek, które odpowiadają na rosnące zapotrzebowanie klientów. Niektóre to prawdziwe perełki myśli konstruktorskiej, zdolne do zrewolucjonizowania branży budowlanej. Jedną z nich są niewątpliwie okna drewniane z nakładką aluminiową, zaprojektowane z myślą o wszystkich osobach, które chcą połączyć nowoczesny wygląd elewacji z przytulnie urządzonym wnętrzem budynku.

  BUDOWA OKIEN DREWNIANYCH Z NAKŁADKĄ ALUMINIOWĄ

  Profile okien drewniano-aluminiowych wykonane są po prostu z drewna – najpopularniejsze jest drewno świerkowe, choć dostępne są również okna wykonane z gatunków szlachetniejszych jak modrzew, jesion czy dąb. W takich oknach drewniany profil jest odizolowany z zewnątrz za pomocą aluminiowej nakładki. Dzięki temu okno zachowuje doskonałą trwałość i jest odporne na wilgoć.

  IZOLACYJNOŚĆ TERMICZNA I AKUSTYCZNA

  Aby osiągnąć satysfakcjonujący poziom izolacyjności termicznej i akustycznej, stosuje się te same metody co w przypadku okien wykonanych z innych materiałów – uszczelki, skrzydła przylgowe czy systemy wielokomorowe. Wykonanie profilu okna z drewna przykrytego aluminium sprzyja osiągnięciu bardzo dobrych parametrów – w testach zazwyczaj okna drewniano-aluminiowe mają lepsze wyniki niż okna wykonane w całości z drewna lub z PCV.

  Współczesne okna drewniane z nakładką aluminiową znajdują zastosowanie przede wszystkim w domach energooszczędnych i pasywnych. Ich niska przenikalność cieplna, nie przekraczająca 0,8 W/m2K spełnia standardy pasywności i pozwala zaoszczędzić na zużyciu energii cieplnej. Drewniano-aluminiowe okna pasywne Internorm wykazują nie tylko doskonałą izolacyjność cieplną, ale również odpowiednie wyciszenie. Dlatego okna drewniane z nakładką aluminiową sprawdzą się w dużych miastach, gdzie ważna jest redukcja hałasów z zewnątrz.

  NOWOCZESNOŚĆ NA ZEWNĄTRZ, PRZYTULNOŚĆ WEWNĄTRZ

  Największą zaletą okien drewniano-aluminiowych jest to, że jednocześnie pasują do elewacji stylizowanych na nowoczesne i do wnętrz urządzonych w stylu retro. Jeśli zdecydujemy się na takie okna, na zewnątrz budynku będziemy widzieli efektowne, aluminiowe nakładki, które dzięki zdolności do odbijania światła prezentują się o wiele atrakcyjniej niż tanie okna z PCV. Wewnątrz będziemy mogli cieszyć się oknami z widocznym rysunkiem drewna, który dodaje pomieszczeniu ciepła, charakteru i przytulności. Drewniane okna z aluminiową nakładką dają więc niesamowite możliwości aranżacyjne i pozwalają zachować estetyczną spójność niezależnie od tego, czy nasza koncepcja wystroju wnętrza pasuje do koncepcji projektanta elewacji.

  Zobacz okno HF310!

  NIE TYLKO ESTETYKA

  Zalety drewnianych okien z aluminiową nakładką nie kończą się bynajmniej na ich wyglądzie i estetycznej elastyczności. Otóż aluminiowy element sprawia, że drewniane okno staje się praktyczniejsze w użyciu. Drewno posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne i cechuje się odpowiednią izolacją akustyczną. Mimo tych niezaprzeczalnych zalet ma ono niestety jedną wadę – jest wrażliwe na wilgoć i inne czynniki pogodowe, w tym promieniowanie UV, które może uszkodzić jego strukturę. Aluminiowa nakładka izoluje drewno od tego, co dzieje się na zewnątrz. Odporność aluminium na pogodę jest taka sama jak taniego PCV, a na uszkodzenia mechaniczne nawet jeszcze lepsza.

  Ponadto dzięki nakładce aluminiowej zabiegi konserwacyjne na drewnianym profilu mogą być wykonywane znacznie rzadziej. Okno o wiele dłużej zachowuje świeży wygląd i dobre właściwości. Jeśli zamierzasz urządzić mieszkanie ciepło i przytulnie w nowoczesnym budynku, okna drewniane z aluminiową nakładką są najlepszym pomysłem. Takie okna są co prawda stosunkowo drogie, lecz wynikające z niego profity niewątpliwie zrównoważą wyższe koszty.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY