Zobacz Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

Pokaż wszystkie

Zamów katalog

Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

Okna drewniano aluminiowe – czy warto inwestować?

Zdarza się, że koncepcja wystroju wnętrza nie do końca pasuje do stylistyki, w jakiej utrzymana jest elewacja budynku. Jeszcze do niedawna, jeśli cały dom był zaprojektowany w sposób nowoczesny i minimalistyczny, zachowanie wizualnej spójności wymagało podejścia do wnętrza w ten sam sposób – odpowiedzialne za ten stan rzeczy były okna. Na szczęście dzięki oknom drewniano-aluminiowym problem ten należy do przeszłości. Czy warto z nich skorzystać?

Jak to działa

Właściwy profil okna drewniano-aluminiowego wykonany jest z drewna. Jego zewnętrzna część pozostaje jednak odizolowana od otoczenia za pomocą aluminiowej nakładki. W efekcie okno zupełnie inaczej wygląda od frontu niż z perspektywy pomieszczenia. Nakładka jest stałym elementem profilu, dlatego nie można jej zdjąć ani wymienić na nową. Technologia ta zwiększa nieco cenę samego okna, lecz zalety, jakie oferuje, skutecznie rekompensują to użytkownikom.

Estetyka

Najważniejszą zaletą i podstawowym powodem, dla którego okna drewniano-aluminiowe w ogóle pojawiły się na rynku, jest ich wygląd. Dzięki nim nareszcie można mieć okna drewniane wewnątrz i aluminiowe na zewnątrz. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w nowocześnie zaprojektowanym budynku stworzyć przytulną aranżację bazującą na drewnianych elementach, która będzie sprzyjać odpoczynkowi i relaksowi, nie burząc przy tym zewnętrznej harmonii. Aluminiowa nakładka na zewnątrz okna nie tylko maskuje drewno, ale również nadaje oknu efektowny wygląd – materiał ten w odróżnieniu od PCV posiada zdolność do odbijania światła słonecznego, w efekcie czego w słoneczne dni rama mieni się w sposób niezwykle atrakcyjny wizualnie.

Praktyka

Okna drewniano-aluminiowe posiadają również szereg zalet praktycznych. Największą z nich jest to, że za sprawą aluminiowej nakładki drewno jest odizolowane od zewnętrznych czynników. które mogłyby mu zaszkodzić, takich jak wilgoć czy promieniowanie UV. Z punktu widzenia właściciela takich okien oznacza to, że zabiegi konserwacyjne. które w zwykłych oknach drewnianych z transparentną powłoką należy przeprowadzać nawet co roku, mogą być stosowane ze znacznie mniejszą częstotliwością bez szkody dla jakości okna. Aluminiowa nakładka sprawia też, że okno znacznie łatwiej utrzymać w czystości. Do tego gwarantuje ona większą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Ostatecznie okna drewniano-aluminiowe są po prostu trwalsze i wygodniejsze od tradycyjnych drewnianych.

Czy inwestycja w nie ma sens? Odpowiedź na to pytanie zależeć będzie od naszych konkretnych potrzeb, jednak wydaje się, że bardzo często takie okna mogą okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Nawet, jeśli zapłacimy za nie nieco więcej niż za zwykłe.

ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY