Zobacz Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Wielkogabarytowe elementy szklane

  Szkło, pomimo że od wielu lat jest jednym z ważniejszych materiałów architektonicznych, to nawet upływający czas nie jest w stanie pozbawić go tego jakże duże znaczenia dla świata designu. Szklane elementy są symbolem elegancji, nowoczesności i kunsztu. Wzbogacają wnętrza o wyjątkowe akcenty dekoracyjne, ale nie zapominajmy o tym, że szkło w mieszkaniach to przede wszystkim okna. Nie muszą być w klasycznych rozmiarach, coraz częściej rozważamy wykorzystanie wielkogabarytowych elementów szklanych.

  Duże przeszklenia w małym i dużym domu

  Właściciele domów o niewielkich metrażu często mają wiele obaw przed zastosowaniem dużych przeszkleń. Obawiają się bowiem, że szklane drzwi tarasowe zajmujące większą część ściany, a niekiedy całą, pozbawią ich kilku metrów kwadratowych, które mogliby wykorzystać np. na dodatkową szafę czy komodę. Jest jednak zupełnie odwrotne. Duże przeszklenia optycznie powiększają wnętrze, nie odejmują, a dodają mu metry kwadratowe. Tworzą naturalnie piękną dekorację, otwierają wnętrze budynku na to, co jest na zewnątrz – na ogród czy widok na miasto. Ponadto wybierając przesuwne drzwi tarasowe, nie musimy rezygnować z mebli stojących przy ścianie. Drzwi nie otwierają się do środka, a więc regał nie będzie przeszkadzał w ich użytkowaniu.

  Duże przeszklenia do dużych wnętrz? Jak najbardziej warto rozważyć taką opcje, tym bardziej, że większy metraż to jednocześnie więcej możliwości. Współczesne projekty architektoniczne praktycznie zawsze uwzględniają wielkogabarytowe elementy szklane i to nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Również apartamenty i mieszkania w blokach są wzbogacane o duże szklane tafle. Dodają elegancji, nowoczesności i pozwalają poczuć tę niewyobrażalną wolność.

  Jeszcze większe powierzchnie szklane

  Internorm obserwuje wszystko, co dzieje się w branży aranżacji wnętrz oraz w świecie designu. Potrzeba coraz to większych elementów szklanych wciąż rośnie, a to za sprawą tworzenia coraz większych otwartych przestrzeni. Producent jest w stanie stworzyć wielkogabarytowe konstrukcje drewniano-alumuniowe o 17 m2 powierzchni szkła. Potrójne oszklenie zapewnia komfort termiczny, chroni przed utratą ciepła z pomieszczenia, jak też gwarantuje większe bezpieczeństwo.

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY