Zobacz Realizacje

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Dom na Wzgórze – Nowoczesny projekt z 2016

Zobacz Wszystkie Realizacje

Zamów ofertę

 

Mój schowek (0)

  Pokaż wszystkie

  Zamów katalog

  Start Drewno Aluminium Technologia Produkty Innowacje Poradnik Kontakt Więcej

  Wielkogabarytowe elementy szklane

  Szkło od wielu lat cenione jest jako wyjątkowe tworzywo, którego zastosowanie w architekturze często całkowicie odmienia projekt, nadając mu przejrzystości, otwartości i lekkości. Według współczesnej mody szklane elementy są symbolem elegancji, nowoczesności i kunsztu.

  Zgodnie z powszechnymi stereotypami przeszklenia fasadowe stosowane są w budynkach użyteczności publicznej i biurowcach, a szkło w mieszkaniach to przede wszystkim okna. Jednak ten podział zmienia się na przestrzeni ostatnich lat. Domy i mieszkania coraz częściej odznaczają się wielkimi przeszkleniami czy nawet szklanymi ścianami. Ponadto, dzięki nowoczesnej technologii, takie rozwiązania wcale nie muszą wiązać się z wysokimi kosztami ogrzewania czy niebezpieczeństwem włamania. Współcześnie stosowane szyby zespolone są bowiem bardzo dobrze zaizolowane termicznie, a do tego oferują wysoką antywłamaniowość klasy RC2.

  Duże przeszklenia w małym domu

  Właściciele domów o niewielkim metrażu często mają wiele obaw przed zastosowaniem dużych przeszkleń. Obawiają się bowiem, że szklane drzwi przesuwne zajmujące większą część ściany, a niekiedy całą, pozbawią ich kilku metrów kwadratowych, które mogliby wykorzystać np. na dodatkową szafę czy komodę. Jest jednak zupełnie odwrotne. Duże przeszklenia optycznie powiększają wnętrze, nie odejmują, ale dodają przestrzeni. Tworzą naturalnie piękną dekorację, otwierają wnętrze budynku na to, co jest na zewnątrz – na ogród czy widok na miasto.

  Duże przeszklenia do dużych wnętrz? Jak najbardziej warto rozważyć taką opcje, tym bardziej, że większy metraż to jednocześnie więcej możliwości. Współczesne projekty architektoniczne praktycznie zawsze uwzględniają wielkogabarytowe elementy szklane i to nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Również apartamenty i mieszkania w blokach są wzbogacane o duże szklane tafle.

  Jeszcze większe powierzchnie szklane

  Internorm obserwuje wszystko, co dzieje się w branży aranżacji wnętrz oraz w świecie designu, a często nawet wyznacza trendy. Potrzeba coraz to większych elementów szklanych wciąż rośnie, a to za sprawą tworzenia coraz większych otwartych przestrzeni. Producent jest w stanie stworzyć wielkogabarytowe okna drewniano-aluminiowe HS 330 o powierzchni szkła 17 m2. Potrójne oszklenie zapewnia komfort termiczny, chroni przed utratą ciepła z pomieszczenia i gwarantuje większe bezpieczeństwo.

  Dowiedz się więcej o HS 330!

  ZOBACZ RÓWNIEŻ INNE ARTYKUŁY